BIRAJTE PO KATEGORIJAMA
Naše prodavnice
Klub 5*
0
0,00 din.
Losd fsdf sd
Vaša korpa je trenutno prazna.

3 slučaja koja pokazuju koliko je pravni sistem SAD-a uvrnut

Davnih dana, ko god da je imao veću motku pobedio je. Sada smo pak evoluirali do te tačke da ko god ima najviše plaćenog advokata pobeđuje, a tu je i dodatna prednost da bez obzira na to koliko koristili advokata, isti se neće polomiti.

Najskuplje pantalone na svetu

Moć kvari, a apsolutna moć Vas čini retardiranom osobom. I tako je sudija Roj Pirson pokrenuo ludačku pravnu opsadu protiv hemijske čistionice oko jednih pantalona u kojoj je dobio nadoknadu od čak 67 miliona dolara.

Da bi nadoknadio svoj gubitak, Pirson je prilagodio pravni sistem u jednu igru „lova na siromašne,“ gonivši vlanike-imigrante Custom Cleaners-a preko dve godine.

Pirson je tvrdio da su pantalone, koje su se zagubile u praonici, bile deo odela koje košta 1.000 dolara. Vlasnici su pak tvrdili da su ih nedelju dana kasnije pronašli, ali se on sa time nije složio. Oni su mu za to ponudili nadoknadu od 12 000 dolara, ali je on pak zahtevao daleko razumniju sumu od 67 miliona dolara.

Posle dve pune godine tokom kojih su mu svi na planeti govorili da je neverovatno lud, spustio je vrednost kompenzacije. Na 54 miliona. Taj iznos predstavlja 50 000 puta veću cenu od cene originalnog predmeta i po njemu je to dovoljno visoka svota za njegove neprilike i mentalnu bol.

Pravni troškovi (od 80 000 dolara) skoro da su oterali vlasnike čistione nazad u Južnu Koreju, ali je tada naporima lokalne zajednice ovaj račun isplaćen.

Pirson je izgubio slučaj, izgubio je posao kao sudija za administrativno pravo, razveo se od žene i suočio se sa bankrotom. Ali, umesto da se izvinio svetu i rekao je da je naučio vrednu lekciju o zalima materijalizma i prednostima posedovanja više parova pantalona, on je, verovali ili ne, uložio žalbu na odluku suda i kada je ona odbijena, pokrenuo je novi proces.

Sendviči u pokretu

Jedan od bizarnijih slučajeva svakako je onaj gospođe Merv Grazinski iz Oklahome koja je tužila proizvođača kampera Winnebago i tražila odštetu od 1,75 miliona dolara nakon što je njena kuća na točkovima pri brzini od 110 kilometara na sat uzrokovala sudar dok je Merv pravila sendvič.

Njen argument na sudu je bio da je kompanija koja joj je prodala kamp kućicu, nije informisala da ne sme tokom vožnje napustiti kontrole za upravljanje vozilom.

Nemirno dete

Kathleen Robertson iz Austina u Teksasu dobila je na sudu odštetu od 80.000 dolara i plaćene medicinske troškove nakon što se u prodavnici spotaknula preko malenog deteta koje je jurcalo i slomila gležanj. Sve bi to bilo u redu da to dete nije bio njen sin.