BIRAJTE PO KATEGORIJAMA
Naše prodavnice
Klub 5*
0
0,00 din.
Losd fsdf sd
Vaša korpa je trenutno prazna.

Šta svaki muškarac sa stilom treba da zna?

Neka pitanja ne dolaze uz lake odgovore. Druga pak zbunjuju i one najumešnije među muškarcima. Ali zaista ne postoji razlog zbog kog bi i dalje bili mučeni sa pitanjima poput koji je najbolji način za brijanje ili da li kaiš i cipele treba da budu upareni.

Da li ste muškarac sa stilom?

Šta je smisao života? Ima li Boga? Da li ću se dokopati seksa večeras? Neka pitanja ne dolaze uz lake odgovore. Druga pak zbunjuju i one najumešnije među muškarcima. Ali zaista ne postoji razlog zbog kog bi i dalje bili mučeni sa pitanjima poput koji je najbolji način za brijanje ili da li kaiš i cipele treba da budu upareni. A to je zato što, konačno, ostavljamo ova pitanja po strani.

Br. 10 Koji je pravi način za nanošenje kolonjske vode?

Telesna toplota je ono što aktivira miris, pa većina stručnjaka se slaže da utapkavanje nekoliko kapi mirisa na „pulsne tačke“ na telu – u suštini, ručne zglobove i vrat – predstavlja i najbolji način za nanošenje kolonjske vode. Ono što se ne preporučuje je da se kupate u njoj. Ukoliko miris stiže negde pre Vas, vreme je da malo zakinete na njemu.

Br. 9 Najbolji način za brijanje?         

Idealna sredina za stavljanje oštrog metala na Vaš vrat je tokom ili posle tuširanja. Topla voda i para će pomoći da se otvore pore i brada omekša, što će zauzvrat omogućiti oštrici da graciozno klizi po koži, a ne da Vas secka i peče. Ulje pre brijanja je dobra ideja, ako imate vrlo osetljivu kožu, ali nije neophodno za svakoga. Gelovi i kreme za brijanje imaju prednost nad praznim penama negdašnjice, jer ne isušuju Vašu kožu. A kada već pominjemo nekada – bez obzira šta Vam je otac rekao – brijanje nasuprot rasta dlake je pametno koliko i korišćenje zarđalog brijača.

Br. 8 Koliko često čistiti kožu?

Čišćenje kože sa eksfolijativnim sredstvom je ritual koji bi trebao da se sprovodi svega nekoliko puta nedeljno. Češće od toga i imaćete suvu kožu, crvenu i sklonu bubuljicama. Dajte svojoj koži odmora povremeno koristeći i losion za dubinsko čišćenje pora. I, naravno, nikada nemojte zaboraviti da finiširate ritual sa SPF- obogaćenim ovlaživačem kože. To je zaista najbitnije što možete da učinite za kožu lica.

Br. 7 Što se tiče satova, šta predstavlja večni kalendar?

Pre 1925. ručni satovi su bili opremljeni sa jednostavnim kalendarima koji su zahtevali od vlasnika da ih podesi bar pet puta tokom godine – naime, prvih dana marta, maja, jula, oktobra i decembra. Dodatno podešavanje bi bilo neophodno svake prestupne godine. Izumom komplikovanijih kretnji u večnom kalendaru, automatski se računaju varirajuće dužine meseci i prestupnih godina. Ali nisu savršeni. Po trenutnim proračunima, Vi – ili bolje, Vaši pra-pra-pra praunučići će morati da se pomuče 2100. godine kada će večni kalendar pogrešno preskočiti 29. februar.

Br. 6 Da li treba hemijski čistiti džempere od kašmira?

Ukoliko želite da skratite život svojoj investiciji samo izvolite i posegnite za teškom hemijom. Ali istina je da Vaš skupoceni kašmir (ili u tom smislu bilo koji komad garderobe od vune) mora čistiti isključivo profesionalac ukoliko je zaprljan. Pored toga, većina džempera može biti osvežena sa dobrim starim natapanjem u hladnoj vodi i sušenjem na štriku.

 Br. 5 Šta nositi sa kariranim sakoom ili jaknom?

Nisu svi karirani sakoi i jakne napravljeni isto. Neki su suptilniji i mogu se nositi uz praktično sve. Uz smelije blejzere bitno je da imate garderobu koja će igrati dobru propratnu ulogu. Pantalone u sivoj ili teget boji ili čak pojedine tamne, isprane farmerke mogu biti savršena kombinacija uz dobar sako na kopčanje i kravatu.

Br. 4 Od čega bi se sastojala „pametno-uobičajena“ odeća?

U svetu u kom se japanke i duksevi sa kapuljačama klasifikuju kao prigodna odeća za neke kancelarije, postalo je izuzetno teško definisati život između izleta na plaži i događaja sa crnom kravatom. Međutim, osnove ovladavanja sa sredinom počinju sa onim što Vam dobro leži. Nije bitno da li nosite majice kratkih rukava, pantalone, sako ili džins – ukoliko su dobro skrojeni – nikada se nećete naći u situaciji da Vas zamene za dublera Marka Zakerberga, još manje ukoliko nabacite i blejzer.

Br. 3 Da li bi kaiš trebalo da se slaže sa cipelama?

Ukoliko su Vam cipele braon ili crne boje, u tom slučaju da. U suprotnom, čudna sportska cipela u mornarsko plavoj boji bi samo morala da bude uparena sa jednako zategnutim kaišem – recimo zelenim krokodilskim, crvenim antilop ili kafenim telećim. Kada pišete pravila, a ne pratite ih, jedino što morate imati na umu je koordinacija, a ne uparivanje.

Br. 2 Gde bi trebalo da se završava kraj Vaših pantalona?

To je stvar dve stvari, stila pantalona i Vašeg stila, moderna, uzana odela jedvna da očešu cipelu kako ne bi pokvarila svoje jasne, oštre linije koje su predviđene dizajnom. Tradicionalnija odela – naročito anglo-evropskog tipa – bi trebalo da dopiru do pete cipele formirajući jedan prekid u silueti pantalona, ali ni to nije obavezno. U poslednje vreme, časopisi za muškarce pokazuju ništa osim članaka (poput Pee Wee Hermana). Ono što tek treba da vidimo je dizajner koji je napravio ime pomoću preogromnih pantalona i trenerica koje se talasaju i nakupljaju pri kraju.

Br. 1 Koja je razlika između sakoa na jednostruko i dvostruko zakopčavanje?

Skromni preklop klapni sakoa i jedan red dugmadi su odlika sakoa na jednostruko zakopčavanje. Suprotno tome, sako na dvostruko zakopčavanje ima dva paralelna reda dugmadi i klane koje se u potpunosti preklapaju i stežu pomoću skrivenog dugmeta. Dok sakoi na jednostruko zakopčavanje predstavljaju varijetet koji je oduvek bio glavni oslonac muške garderobe, ovi drugi su pak postepeno iščezavali i gubili na popularnosti. Nedavno, ponovo su se izdigli tokom Gordon Gecko ere u kojoj je pohlepa dobra stvar. Ali Wall Street je trenutno u oporavku, te su još jednom i tradicionalni sakoi na dvostruko zakopčavanje sa šest dugmadi.